Szukaj  
Apparatus
Poniedziałek.18.01.2021
Sklep Apparatus.com.pl
Ginekologia
System elektrochirurgiczny SPECTRUM Aparat elektrochirurgiczny ES 120 Aparat kriochirurgiczny Cryo-S (AK-1) » Aparat do elektrostymulacji przy NTM Artykuł "Elektrochirurgia w ginekologii"
Aparat kriochirurgiczny Cryo-S
Aparat kriochirurgiczny Cryo S (AK-1) Plik PDF  Drukuj

Aparat Cryo S (AK-1) jest przeznaczony do miejscowego, szybkiego i skutecznego zamrażania tkanki za pomocą wymiennych krioaplikatorów (sond) kontaktowych lub natryskowych. W końcówce krioaplikatora kontaktowego następuje rozprężenie podtlenku azotu (N2O) z natychmiastowym obniżeniem temperatury do -89°C (184K). Krioaplikator natryskowy (Pat. nr P 324380) dzięki możliwości płynnej regulacji mocy chłodniczej pozwala na zamrażanie zmian od bardzo małych (kilka mm obj.) do bardzo dużych (kilkadziesiąt cm obj.) poprzez bezpośredni natrysk ciekłego podtlenku azotu na zmianę.

Zalety kriochirurgii:

Najbardziej oszczędzający zabieg chirurgiczny polegający na niszczeniu  patologicznej tkanki "in situ" poprzez jej zamrożenie, bez naruszania jej ciągłości i bez potrzeby jej usuwania.
Po płytkim zamrożeniu pozostaje praktycznie niewidoczna blizna, przy głębszych zmianach  blizna jest gładka i elastyczna - nie zaburzająca funkcji rozrodczych.
W procesie demarkacji brak otwartej rany - co eliminuje ryzyko obfitych krwawień oraz wszczepienia endometrium (istnieje opatrunek biologiczny)
Zabieg na tarczy szyjki jest całkowice bezbolesny, zmiany na sromie wymagają znieczulenia miejscowego.

Wskazania do kriochirurgii
ektopie szyjki macicy
polipowate rozrosty śluzówki
nieprawidłowe obrazy kolposkopowe z negatywnym wynikiem cytologii i histologii (poletkowanie, punkcikowanie, nietypowa strefa regeneracji, itp)
stany zapalne szyjki macicy z typowym nabłonkiem płaskim
typowe brodawczaki i kłykciny sromu
śródnabłonkowa neoplazja szyjki macicy i sromu CIN (VIN) I-II st.


Zalety aparatu AK-1 v.3

Ergonomia:
elastyczna linia zasilająca, aplikator  typu: ołówek automatyczny

Duży wybór sond:
duży wybór sond kontaktowych pozwala na dobranie aplikatora odpowiedniego do wymrażanej zmiany, do zmian o nierównej powierzchni stosujemy apliktor natryskowy.

Efektywny:

konstrukcja koncówki krioaplikatora i użyte materiały zapewniają optymalne wykorzystanie właściwości czynnika chłodzącego.

Wygodny w użyciu:

urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Po naciśnięciu pedału koncówka krioaplikatora osiąga minimalną temperaturę w ciągu kilku sekund. Zwolnienie pedału powoduje powrót do temperatury powyżej 0°C w 1 do 3 sekund. Czynnik chłodzący (podtlenek azotu) jest powszechnie stosowanym gazem i jako gaz anastezjologiczny jest rozprowadzany przez CEFARM i wytwórców gazów techniczy (BOC GAZY) Konstrukcja krioaplikatorów umożliwia ich dowolną sterylizację oraz szybką wymianę podczas zabiegu.

Bezpieczny:

urządzenie AK-1 jest urządzeniem nieelektrycznym, sterowanie pracą odbywa się w układzie pneumatycznym. Strefa mrożąca krioaplikatora jest oznaczona przez pokrycie jej 24-karatowym, twardym złotem. Pozostała jego część aż po rękojeść jest ciepła, bezpieczna dla tkanki i umożliwiająca operowanie wewnątrz jam ciała. 

Ekonomiczny:

niski koszt urządzenia, niski koszt eksploatacji, krótki czas zabiegu decydują o tym, że metoda kriochirurgiczna wykorzystująca podtlenek azotu jest najbardziej ekonomiczną metodą zabiegową z dotychczas stosowanych. Butla o pojemności 10 litrów wystarcza na 3 do 5 godzin ciągłej pracy (w zależności od specjalności medycznej). Nie ma konieczności kumulacji terminów zabiegów powiązanych z zakupem czynnika chłodzącego.

Dane techniczne aparatu AK-1 v.3:

Aparat nieelektryczny

Czynnik chłodniczy: Podtlenek azotu w stalowych butlach ciśnieniowych (8 kg netto)

Ciśnienie robocze: 3.4 - 4.6 MPa

Ciężar aparatu:
- bez butli z podtlenkiem azotu: 21 kg
- z pełną butlą: 46 kg

Wymiary aparatu w mm:
- wysokość: 1100
- szerokość: 280
- głębokość: 250


Copyright ©1997-2014 Apparatus